Ar genetiniai tyrimai gali padėti išsirinkti tinkamiausią mitybos planą?

Mitybos genetika yra viena iš populiaresnių šiuolaikinio mokslo atšakų nagrinėjanti ryšį tarp žmogaus genų ir mitybos bei bandanti surasti atsakymą į metų metus mokslininkus kamuojančią mįslę: “Ar mums pats tinkamiausias mitybos variantas yra užkoduotas mūsų DNR ir ar genetiniai tyrimai gali padėti jį išsirinkti?” Teorija yra paprasta – kiekvienas iš Read more…

Sveikas maistas – koks jis?

Į Google paiešką įvedus „sveikas maistas“ raktažodžius galima rasti krūvą skirtingų straipsnių, receptų, pasakojimų ir asmeninių istorijų, susijusių su suvokimu, kas yra tas „sveikas“ ir „nesveikas“ maistas. Tarp tokių straipsnių ne ką rečiau galima aptikti įvairių mitų ar kraštutinumų. O kur dar klodai įrašų apie mitybą socialinėse medijose. „Skaičiau, kad Read more…

Kūdikio maitinimas arba nutylėtas mitybos klausimas

Kūdikio maitinimas – itin aktualus klausimas. Ypač šiuo metu, kai aplink pilna „visaverčių“ mišinukų. Tad, nenuostabu, kad jauniesiems tėveliams kyla vis daugiau ir daugiau su vaiko mityba susijusių klausimų: ar tikrai vaikelį žindant motinos pienu šis gauna visas jo organizmui būtinas medžiagas? Ar žindant būtinas papildomas maitinimas kitu maistu? Iki Read more…

Sportinis laikrodis – ar galime pasitikėti?

Sportinis laikrodis jau kurį laiką yra tapęs beveik kiekvieno aktyvesnį gyvenimo būdą propaguojančio asmens atributu. Šiuo metu tokie laikrodžiai pasižymi begale skirtingų funkcijų, tačiau pora universaliausių ir labiausiai taikomų metrikų yra ne kas kita, kaip pulso matavimas ir sudegintų kalorijų skaičiavimas. Kai tik pradėjau sportuoti, turbūt pirmiausia ko užsigeidžiau, tai Read more…